Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs Szybka Ścieżka 1/1.1.1/2021
Działanie skierowany jest do podmiotów planujących realizację projektów badawczo-rozwojowych. Celem projektów jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej. Konkurs jest podzielony na dwie rundy. Do udziału w konkursie mogą przystąpić przedsiębiorstwa oraz jednostki naukowe w ramach konsorcjum. Konkurs bez ograniczeń tematycznych. Projekty muszą być realizowane poza województwem mazowieckim (kategoria regionów słabiej rozwiniętych).
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłasza nabór wniosków na
Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Włochami – CANALETTO.
Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Włoch.
Granty NAWA przeznaczone są na wsparcie mobilności polsko-włoskich zespołów badawczych.
Szanowni Państwo, W związku mającymi miejsce zmianami organizacyjnymi, a co za tym idzie zmianami zakresu pełnomocnictw prorektorów ds. Nauki oraz ds. Rozwoju, uprzejmie proszę o kierowanie wszelkiej korespondencji dotyczącej projektów badawczych finansowanych z Narodowego Centrum Nauki do Centrum Zarządzania Projektami. Od dnia 01.01.2021 wszystkie projekty badawcze finansowe przez NCN będą koordynowanie przez pion prorektora ds. Rozwoju.
Autor: WebAdmin, 18.01.2021
Ogłoszenie
Międzynarodowa sieć CHIST-ERA ogłasza konkurs
na międzynarodowe projekty badawcze z następujących obszarów tematycznych:
1. Advanced Brain-Computer Interfaces for Novel Interactions,
2. Towards Sustainable ICT.
O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.
Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs Weave-UNISONO na międzynarodowe projekty badawcze o wyróżniającym się poziomie naukowym, dla których wnioski wspólne będą składane i oceniane w zagranicznych instytucjach partnerskich jako agencjach wiodących.
Konkurs Weave-UNISONO jest organizowany w ramach programu Weave, który ma na celu uproszczenie procedur składania i wyboru projektów badawczych angażujących badaczy z dwóch lub trzech krajów/regionów europejskich. Program oparty jest na procedurze agencji wiodącej, co w praktyce oznacza, że wspólne, międzynarodowe projekty badawcze oceniane są tylko w jednej instytucji – agencji wiodącej – właściwej dla jednego z uczestniczących w danym projekcie zespołów, w obrębie konkursu stanowiącego stały element jej oferty.